تبلیغات
khas20 - نتیجه دلگرم‌کننده تحقیقات دانشگاه استرالیا درباره اسلام‌هراسی

نتیجه دلگرم‌کننده تحقیقات دانشگاه استرالیا درباره اسلام‌هراسی

دوشنبه 12 مهر 1395 05:09 ب.ظ

 

نتیجه دلگرم‌کننده تحقیقات دانشگاه استرالیا درباره اسلام‌هراسی

 • نتیجه دلگرم‌کننده تحقیقات دانشگاه استرالیا درباره اسلام‌هراسی

  نتیجه دلگرم‌کننده تحقیقات دانشگاه استرالیا درباره اسلام‌هراسی

  نتایج تحقیقات جدید دانشگاه «دیکن» در استرالیا حاکی از آن است که آموزش بهتر در مورد اسلام می‌تواند به مقابله با اسلام‌هراسی کمک کند.

  چهارشنبه ۷ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۲۱

  کد مطلب: 4986

  به گزارش «آرماگدون» ، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شبکه خبری «Sky News»، این پژوهش که با عنوان «مسلمانان و دینداری اسلامی در غرب» منتشر شد، نشان می‌دهد که استرالیایی‌هایی که بیشتر در مورد اسلام می‌دانند، کمتر علیه آن دیدگاه منفی دارند.
  «ماتئو ورگانی»، یکی از نویسندگان این مقاله پژوهشی می‌گوید: نتایج این تحقیق به ویژه پس از نظرسنجی اخیر که نشان داد حدود ۵۰ درصد استرالیایی‌ها مخالف مهاجرت مسلمانان هستند، دلگرم‌کننده است.
  ورگانی در همایشی در دانشگاه «نیو ساوت ولز» گفت: ما دریافتیم که در میان همه اقشار از محافظه‌کارها تا مترقی‌ها، افرادی که سن، تحصیلات و خاستگاه‌های متفاوت دارند، رابطه معناداری میان سطح دانش در مورد اسلام و تعصب علیه مسلمانان وجود دارد.
  وی افزود: این نتیجه بسیار دلگرم‌کننده و مهم است؛ زیرا نشان می‌دهد آموزش و آگاهی در مورد اسلام، کلید غلبه بر اسلام‌هراسی و ایجاد یک جامعه منسجم‌تر است.
  البته این تحقیقات نشان می‌دهد که همچنان استرالیایی‌ها افکار اسلام‌هراسانه دارند و بیش از ۴۰ درصد آن‌ها تصور می‌کنند که مسلمانان تهدیدی برای جامعه استرالیا هستند و ۶۰ درصد آن‌ها نسبت به ازدواج بستگان خود با یک مسلمان احساس نگرانی می‌کنند.
  این پژوهش حاصل نظرسنجی از ۳۰۴ نفر از مردم استرالیا است که به صورت تصادفی انتخاب شده و مورد سؤال قرار گرفته‌اند.

  Share/Save/Bookmark

  مرجع : ایکنا